Novinky z roku 2016


MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO 18.6.2016

Posuzovatel: Luza Beradze
JAMIE Punto Valentino V1, CAC, BEST OF BREED!
Jamie získal svého 13.tého BOB ve své krátké výstavní kariéře!
LILLY Punto Valentino V1, CAC
WUDNSHU ICEMAN V1, CAC

Opět veliká gratulace majitelům a moc se těším na příští víkend!

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY 11.6.2016

Posuzovatel: Miroslav Václavík
LARRY Punto Valentino V1, CAC, BEST OF OPOSITTE SEX!!!
MALAICA SURICA Punto Valentino V1, CAJC, BEST OF JUNIOR, BEST IN GROUP JUNIOR winner!!

Surinky první výstava a hned mega úspěch!

NANANA Punto Valentino V3
CHEES PUNTO VALENTINO D


Kde začít ... plány se mi bohužel zkřížily ( porod koťátek ) a nemohla jsem být na této výstavě přítomná - i přes můj slib. Každopádně všichni Puňtáci táhli za jeden provaz a dokázali neskutečné výsledky! Jsem na Vás všechny moc pyšná a díky díky díky! Malaica Surica s Editkou - dámy neskutečná úspěch na první výstavě! Smekám! Martičko, ta naše dcérenka je ale tááák šikovná! Oldřiško, děkuji za vše a za tvou ochotu jet!!!! Janičko, jako vždy úžasná a ochotná cestovat přes půl republiky! Kačenko, omlouvám se a děkuji, že jste vše zvládli na 1* a Ladík má u mě nějakou mňamku za nečekanou cestu!!!! DĚKUJI VÁM VŠEM! JSTE ÚŽASNÍ!!!!

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA 10. - 12.6.2016

Posuzovatel: Andraš Polgar RS
Posuzovatel: Edita Králová SK
Posuzovatel: Vlastislav Vojtek SK
10.6.2016 WUDNSHU ICEMAN V1, CAC, BEST OF BREED, BEST IN GROUP 3
11.6.2016 WUDNSHU ICEMAN V1, CAC
12.6.2016 WUDNSHU ICEMAN V1, CAC, BEST OF BREED

Majkýnek je prostě frajer! Ještě, že Tě kluku náš máme!

PSÍ KUSY 6/2016

AMERICKÝ BEZSRSTÝ TERIÉR - radostný naháč
V časopise PSÍ KUSY číslo 6/2016 vyšla krásná vizitka o plemeni Americký bezsrstý teriér. Redakce časopisu mě jako dlouholetou chovatelku oslovila a já jsem velmi ráda, že jsem se na tomto článku mohla velkou měrou podílet.
Snad se Vám bude povídání o našich plešulkách ( a chlupatinkách ) líbit.

Více čtěte zde

Nový článek o POVAZE PLEMENE & JAK SE SPOLEČNĚ UČIT ŽÍT

Dovolila jsem si zveřejnit nový článek o povaze ABT a tak celkově o společném soužití. Je to již mnoho let, co s tímto úžasným plemenem žiji, sleduji ho a tak jsem si řekla, že nových poznatků není nikdy dost. Právě proto jsem se rozhodla, vlastně upravit a obnovit toto povídání. Plemeno ABT si to bezesporu zaslouží a Vám tento můj článek možná pomůže. Za což samozřejmě budu velmi ráda!

Více čtěte zde

Výstavy červen 2016

OBLASTNÍ VÝSTAVA KUNRATICE 4.6.2016
Posuzovatel: Libuše Ubrová
LARRY Punto Valentino V1, OBLASTNÍ VÍTĚZ

KRAJSKÁ VÝSTAVA ZLÍN 4.6.2016
Posuzovatel: Lenka Frnčová
LILLY Punto Valentino V1, KRAJSKÝ VÍTĚZ

KRAJSKÁ VÝSTAVA LANŠKROUN 5.6.2016
Posuzovatel: Olga Dolejšová
LILLY Punto Valentino V1, KRAJSKÝ VÍTĚZ

Opět výstavně vydařený víkend a já tímto moc gratuluji majitelům Janičce Smetanové a Lucince Tvradkové!!! Děkuji dámy!!!

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA LITOMĚŘICE 28.5.2016

( 29 přihlášených Amerických bezsrstých teriérů )
Posuzovatel: Alena Košťálová
Obrovský úspěch pro PUNTO VALENTINO!!!
Děkuji majitelům: Jana Smetanová, Kateřina Lukavská, Marta Hudcová, Lucie Tvardková, Michaela Šimána, Bobina Matysová
Zakončení a oslava celého nadmíru úspěšného dne byla úplně nejlepší! Moji nejmilejší "Puňtáci" přijali moje pozvání a grilovačka byla více než povedená!
Ládík s Kubíkem se ujali grilování a my ženský jsme pěkně klábosily u dobrého vínka :), Nechyběl ani Nohavica v podání Ládíka a musím říci, že byl ještě lepší než originál samotný! Kytara k tak milému posezení prostě patří! Děkuji všem! Byl to zase jeden z nezapomenutelných psích víkendů a já doufám, že brzy uděláme repete! Mám vás všechny moc ráda!

LARRY Punto Valentino V1, CAC, BEST OF BREED!!!
JESSIE Punto Valentino V1, CAC, BEST OF OPPOSITE SEX
JAMIE Punto Valentino V1, CAC
LILLY Punto Valentino V2, res. CAC
OLINKA Punto Valentino VELMI NADĚJNÁ 1
NANANA Punto Valentino VELMI NADĚJNÁ 2
WUDNSHU ICEMAN V1, CAC
Ufff a teď si dovolím napsat pár slov i když nebudou úplně milá ....

V Litoměřícich bylo nahlášeno 29 ABT ( tuším, že dva chyběli ) .... opravdu jsem se těšila na tak obrovskou účast, že bude na co koukat. Ano, koukala jsem, ale s otevřenou pusou, před kterou jsem si musela kolikrát dát ruku, abych nevypadala úplně trapně, hlavou jsem kroutila tak, že mě ještě dnes bolí za krkem a byly chvíle, kdy jsem nebyla schopná cokoliv říci. Čekala jsem, že budu možná malinko zklamaná, ale tohle, jsem nečekala ani v tom nejčernějším snu! Doma jsem si ještě prohlížela videa a říkala jsem si, zda to nebyl jen zlý sen, zda to opravdu bylo 29, resp. 27 ABT na výstavě v Litoměřicích - ABT - elegantní plemeno s krásným pohybem, přátelskou povahou a pevnou kostrou ... Otevřela jsem si ilustrovaný standard ..... Vážení a milí, některá zvířátka se svými extrémními vadami ani ve standardu nejsou, neboť jsou tam tyto vady vykresleny mnohem mírněji. Myslíte si, že je to v pořádku? Ano "je", protože asi tak 99% majitelů těchto zvířátek je má stejně jen do "chovu" a poté budeme číst v inzercích jak se z těchto spojení prodávají štěňátka ideální na chov a výstavy po výstavně úspěšných rodičích .... Bože .... vykloubená ramena, křivé nožičky do písmene "BŽ", hřbety jako luky, hlavičky jako čivavy, očíčka jako vyboulené korálky, šmajdající zadní nožky, místo hrudníčku nic a místo předhrudí písmeno V .... Toto je prosím budoucí generace ABT. Opravdu gratuluji! Samozřejmě, každý ABT nemůže být světový vítěz a budeme ho mít stejně rádi, ale bohužel vady, které jsem v Litoměřicích viděla už zasahují do zdraví a to není legrace! Ano, opět moje slova kritiky možná někdo odsoudí, ale pokud se dál budou ABT odchovávat bez "mozku" a nebo jen pro peníze, je to špatně a už teď lituji nové, budoucí majitele štěňátek po určitých jedincích. Co na to říct ... Úsměvné, není to tak? Mezi majiteli ABT jsou samozřejmě také velmi slušní lidé, kterých si nesmírně vážím a vždy, i když nemají štěňátko PV, velmi ráda s čímkoliv pomohu, poradím nebo si jen tak popovídám. Vždy jsem to tak dělala a dělat budu. Jen nebudu podporovat chov ABT vymykající se standardu a chov u lidí, kteří snědli moudrost světa a přitom ví o plemeni naprosté nic. Víte, ona pokora je velmi, velmi důležité slovo a člověk by měl umět pokoru přijmout. Jen díky ní se můžete dostat tam, kam skutečně chcete!

KRAJSKÁ VÝSTAVA HORNÍ POČERNICE 22.5.2016

Posuzovatel: Miroslav Václavík
NANANA Punto Valentino VELMI NADĚJNÁ 1

LARRY Punto Valentino V1, KRAJSKÝ VÍTĚZ

Děkuji Janičce Smetanové a Kačence Lukavské za skvělou prezentaci a gratuluji ke krásným výsledkům! Celý den jsem si s vámi dámy moc užila! Děkuji!