Novinky z roku 2018

ČASOPIS SVĚT PSŮ 4/2018

17.4.2018
text a fotografie: Jan Šimeček

Sedím si tak s Kamilkou (moje téměř 15. letá veteránka) na sedačce a koukáme spolu na televizi. Na telefonu mi "blikne" zpráva od Honzy Šimečka - vynikajícího psího fotografa a redaktora. Otevřu přilozěný soubor s nadpisem "Vzpomínky fotografa psů.... na Mrtvici". Usmívám se - to poslední slovo mi je tolik známé. Jedním dechem čtu, poté si běžím pro kapesníky a nevěřícně a celá ubrečená radostí kroutím hlavou. Dnes jsem dostala přenádherný dárek. Nečekaný a tak nostalgický - ty jsou vždy nejlepší❤️. Pod souborem je strohá věta: "V pátek vychází Svět psů, kde mám seriál Vzpomínek na prima lidi a psy ......". V pátek 23.3.2018 vyšel časopis SVĚT PSŮ a v něm božský článek právě od Honzy, jak to celé s Americkými bezsrstými teriéry v ČR začalo. Ihned po příletu jsme totiž pana Šimečka s holkama oslovily, zda by byl tak ochotný a ty naše “zázraky” vyfotil ... Letos v březnu je tomu 14. let a já jako absolutně netušící člověk o vzniku tohoto článku jej čtu stále a stále jedním dechem. "Honzo, upřímně a od srdce DĚKUJI a v pátek jsem byla v trafice jako první". Pokud Vás zajímá úplný počátek ABT v ČR, tak zde je vše popsáno dokonale. A je až neuvěřitelné, že celá ta dlouhá léta si Honza vše zapamatoval do detailu.❤️ Přeji příjemné čtení. Já mám husí kůži ještě teď. Opět a znovu Honzo, DĚKUJI VÁM!
ŠŤĚŇÁTKA 6. týden života

12.4.2018

Miminkům je téměř 6. týdnů a začínají prozkoumávat opravdový svět. Baští o sto šest - kvalitní granulky, masíčko se zeleninkou, vločky a stále milují kozí mlíčko a bílý jogurt. Jejich jídelníček je snad kvalitnější, než ten náš. Ale není se čemu divit. Vždyť je jen a jen na nás, co jim do života dáme. Poté už vše bude záviset na novým majitelích, ale ty my vybíráme opravdu svědomitě. Štěňátka už umí pěkně řádit po celém domě, protože do každého koutku se musí přeci nahlédnout. Žádné klece, ani ohrádky. "Ohrádkový" pokojíček je jen na spinkání. Miminko musí mít přehled o všem, co se v domácnosti děje. A tolik pusinek, co už ty malé nahotinky dostaly, to se nedá spočítat. Na všechna miminka již čekají nové domovy - kromě tedy mé lásky SUSHENKY. To je láska od malinka a já stále tak trošku bojuji s větrnými mlýny, zda mi doma ještě jeden pejsek projde či nikoliv. Kdyby se objevil někdo opravdu vyjímečný, jsem otevřená diskuzi. Ale podotýkám - ona je opravdu snová.
Za pár dní miminka čeká první očkování a čipování. Pan doktor již štěňátka navštívil u nás doma a zkontroloval vše, co jsem si přála. Štěňátka mají srdce jako zvony, všechny zoubky, správně rostlé kostry. Prostě vše, tak jak má být.

Také nás navštívila paní fotografka Renata Hofmann www.studioren.cz, které moc děkujeme za nádherné fotografie jako vždy.
1. SINGLE  (bílo - černý)
2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení) 
3. SUSHENKA (bílá - modré znaky) 
4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky)
5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení)
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA

8.4.2018

Rozhodčí: Jaroslav Zembjak SK

Ve stejný víkend, jako probíhala Ostravská národní výstava psů, probíhala paralelně také dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Nitře na Slovensku. Kdo z účastníků sobotní výstavy v Ostravě chtěl, měl možnost přejet na výstavu do Nitry, kde si svého pejska mohl v neděli vystavit. Ivetka Pleyerová, mimochodem velká cestovatelka, se do Nitry rozjela. Z 11. přihlášených Americký bezsrstých teriérů byla jedinou majitelkou z České republiky, což bylo velkým překvapením. Quineček, jako teprve 17. měsíční puberťák, se výstavy zhostil skvěle a ve velké konkurenci mnohem starších pejsků a nejen ze třídy šampionů získal titul nevyšší a stal se nejkrásnějším pejskem - tedy Vítězem plemene. Získal tedy neuvěřitelný 10. titul BEST OF BREED pro Punto Valentino v roce 2018. Ivetko, obrovská gratulka a poděkování!!!

QUIN PUNTO VALENTINO
8.4. 2018 Ex1, CAC, BEST OF BREED
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA

7.4.2018

Rozhodčí: Luza Beradze

Druhý výstavní víkend v České republice a opět s účastí našich "Puňtáků" a jejich skvělých majitelů. Někteří jeli několik stovek kilometrů, aby tuto výstavu nepropásli. Přeci jen zima byla dlouhá a po této pauze se na výstavy každý těší. Ostravská Národní výstava je letos druhou výstavou s udělováním titulu Národní vítěz. Zájem byl tedy veliký. Rozhodčím pro plemeno Americký bezsrstý teriér byl milý a zároveň velmi profesionální pan rozhodčí Luza Beradze. A jak to celé dopadlo? Neskutečně úspěšně a skvěle. PV si odvezli ty nejvyšší tituly, které mohli získat. Mám opět obrovitánskou radost a to díky právě majitelům mých dochovů, kteří táhnou za jeden provaz a výstavy berou jako milé setkání s přáteli. Přes to všechno - neopomínají své pejsky dokonale připravit a všechen ten čas a hodiny se jim vrací krásnými poháry a úspěchy. Děkuji moji milí! To vy jste jedničky! A víte co už jste dokázali? Od počátku roku 2018 si Punto Valentino odváží 9. titul BEST OF BREED!

Díky: Kačka Lukavská, Lucka Tvardková s Kubíkem, Ivetka Pleyerová, Zuzka Bičanová s Davidem a Míša Hrnčiarová

Děkuji také moc Evičce Zachové, která již poněkolikáté svezla ty moje dvě zlatý holky Kačku s Poppy a dělala jim super společnost. Samozřejmě i jí a všem ostatním účastníkům této výstavy moc gratuluji.

POPPY PUNTO VALENTINO
7.4. 2018 Ex1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BEST OF BREED & BEST IN GROUP IV.
PORTO PUNTO VALENTINO
7.4. 2018 Ex1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BEST OPPOSITE SEX
QUIN PUNTO VALENTINO
7.4. 2018 Ex1, CAJC, BEST OF JUNIOR
NEW LOVE PUNTO VALENTINO
7.4. 2018 Ex1, CAC
PLEASE I 'M PUNTO VALENTINO
7.4. 2018 Ex2
ŠŤĚŇÁTKA 4. týden života

30.3.2018

Téměř tři týdny jsme dali miminkům klid od focení a jen jsme je pozorovali jak krásně rostou, jak jim slézají novorozenecké chloupky, jak otevírají očíčka, jak pomalinku okoukávají co dělá maminka a snaží se jí napodobovat, jak zkoušejí první krůčky a kontakt s lidmi si začínají užívat plnými doušky. Pozorovat tuto nahatou bandu je lepší než koukat na televizi. Musím říci, že miminka z tohoto vrhu jsou neskutečně hodná, klidná a vyrovnaná. My jim říkáme spinkací a zívací miminka. Žádné plakání, jen spokojený spánek a něžné hrátky. Maminka Nanynka se o miminka stará předpisově a je šťastná a spokojená. Co si více přát.

1. SINGLE  (bílo - černý)
2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení) 
3. SUSHENKA (bílá - modré znaky) 
4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky)
5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení)

Více o štěňátkách z vrhu “S” ZDE
ŠŤĚŃÁTKA 1. týden života

13.3.2018

Přesně po týdnu od narození našich miminek přinášíme nové informace. Je až neskutečně krásné sledovat, jak se maminka Nanynka stará, jak jsou všechna miminka spokojená a klidná. Není mezi nimi ani jedno uplakané nebo nespokojené miminko. Nanynka má dostatek mlíčka a zřejmě asi velmi kvalitního. Porodní váhy se za týden více než zdvojnásobily. A co je u nás nového? Štěňátka dostala nádherný pokojíček, který je umístěn v obývacím pokoji. Ten je ideálním místem pro socializaci od prvního okamžiku, kdy štěňátka rozlepí ouška a otevřou očička. Svět budou vnímat takový, jaký opravdu je. Od malinka se tak potkají ze vším, co se v domácnosti děje, nebudou se bát žádných cizích zvuků a hlavně, vše pro ně bude zcela přirozené. Také jste si mohli všimnout, že začaly opadávat chloupky. Ty postupně opadávají od hlavičky směrem k ocásku. V prvním týdnu nás také navštívila paní fotografka. Pro nové majitele musíme mít přeci vzpomínkové album. Za týden nás sledujte. Zase přineseme novinky ze štěněcího pokojíčku.

1. SINGLE  (bílo - černý) - porodní váha 244g / 1. týden 544g
2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení)  - porodní váha 236g / 1. týden 498g
3. SUSHENKA (bílá - modré znaky)  - porodní váha 231g / 1. týden 520g
4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky) - porodní váha 244g / 1. týden 547g
5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení) - porodní váha 235g / 1. týden 511g

Více o štěňátkách z vrhu “S” ZDE
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHOCEŃ - POLSKO

11.3.2018

Rozhodčí: Elźbieta Augustyniak

Tentokrát se Puňtáci vydali do Polska. Mám opět obrovskou radost a gratuluji majitelům Lucince Tvardkové a Kubíkovi Grycovi za odvahu  a jejich premiéru vyjet za hranice a to naše krásné plemeno zde odprezentovat. Portíček tak získal  - společně s dalšími šikulkami PV - od počátku roku 2018 pro naší chovatelskou stanici osmý titul BOB! WOW a to máme teprve začátek měsíce března. Jste skvělí. Děkuji!

PORTO PUNTO VALENTINO

11.3. 2018 Ex1, CWC,  BEST MALE, BEST OF BREED 

LILLY PUNTO VALENTINO

11.3. 2018 Ex1, CWC,  BEST FEMALE
ŠŤĚŇÁTKA

5.3.2018

Dne 4.3.2018 se v naší chovatelské stanici Punto Valentino narodilo 5 krásných miminek plemene Americký bezsrstý teriér.
Po 15. měsíční chovatelské pauze jsme se opět dočkali a ta nejkrásnější vůně - vůně štěňátek je zde. Všechna miminka jsou silná a typově jedno jako druhé. Porodní váhy byly vysoké a velmi vyrovnané 231 - 244g. 
A co ve svém bříšku Nanynka schovávala? Čtyři krásné holčičky a jednoho chlapečka. 
Porod proběhl úžasně a maminka Nanynka se stala naprosto báječnou, starostlivou a milující maminkou. Jsme moc šťastní a už se těšíme, až budeme pravidelně vkládat informace, fotografie a videa, jak naše miminka rostou a prospívají. Sledujte nás.

1. SINGLE  (bílo - černý) - porodní váha 244g
"...prostě jediný chlap mezi ženami..."

2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení)  - porodní váha 236g
"...naše černá čarodějnice ..."

3. SUSHENKA (bílá - modré znaky)  - porodní váha 231g
"...neskutečně sladká ..."

4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky) - porodní váha 244g
"...malá ďáblice ..."

5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení) - porodní váha 235g
"...prostě modrá - blankytně modrá..."
CO JE VÝSTAVA PSŮ?

3.3.2018

Vážení milovníci a majitelé plemene Americký bezsrstý teriér. Protože se na mě obrací mnoho nových majitelů ABT s dotazy ohledně výstav. "Co to vlastně je? Jak se mohu na výstavu přihlásit? Je účast na výstavě povinná?" .... napsal jsem další článek do našeho informačního blogu, který zajisté pomůže každému z vás.  Více zde: CO JE VÝSTAVA PSŮ?ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2017, SLOVENSKO

17.2.2018

POPPY PUNTO VALENTINO 1. místo NON FCI GROUP ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2017
V1, CAJC, VICTORY JUNIOR WINNER

V sobotu 17.2.2018 Slovenská kynologická unie SKJ pořádala skvost minulé sezóny ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2017. Přihlásit se byla povinnost. V České republice získala naše milovaná POPPY 3. místo. Slovensko byla naše další výzva! Dámská sestava tedy vyrazila do Bratislavy. Podmínky pro možnost přihlášení na tento kynologický svátek byly velmi podobné jako v ČR.  Do soutěže mohou být přihlášeni všichni psi a feny s titulem  JUNIOR ŠAMPION, ŠAMPION, VETERÁN ŠAMPION z některých státu FCI nebo MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY (C.I.B). Titul musí být přiznán do dne podání přihlášky. Soutěž je otevřena pro všechny jedince zapsané v plemenných knihách uznávaných FCI. Skupinu NON FCI posuzovala paní Iveta Vojteková. 

Dvě psí princezny a "vlajkové lodě" naší chovatelské stanice PUNTO VALENTINO - POPPY PUNTO VALENTINO & WUDNWAY MIRABELLA (Mzuri) byly dokonale připravené a překrásné. Mzuri získala známku V2, res. CAC. Její první 2. místo v životě. POPPY PUNTO VALENTINO získala titul V1, CAJC, VICTORY JUNIOR WINNER a byla paní rozhodčí Vojtekovou společně s panem rozhodčím Jaroslavem Matyášem vybrána mezi 3. nejkrásnější juniory NON FCI skupiny. Poppy ve svých 14. měsících opět dokázala, jak krásná slečna z ní vyrostla. Postup do závěrečného defilé bylo okouzlující. Přesun k finálovému slavnostnímu kruhu byl plný emocí. Ten nádherný pocit, že se naše POPPY předvede na vítězném koberci s nejkrásnějšími pejsky výstavy bych přála každému. Nástup NON FCI skupiny byl pro mne velmi emotivní. Natáčel jsem Kačenku s Poppy na video a přitom jsem možná ani nedýchala. Nebudu se dále rozepisovat. POPPY byla vyhlášená nejkrásnějším psem této skupiny a s Kačenkou Lukavskou si hrdě doběhly na stupně vítězů - na stupeň nejvyšší! 1. místo ŠAMPIONA ŠAMPIONŮ 2017. Další hranice pokořena! Jak se říkalo u Nagana "Přepisujeme dějiny", my přepisujeme výstavní dějiny pro plemeno Americký bezsrstý teriér. 

Zde si můžete prohlédnout video ze závěrečného kruhu: video
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ MAĎARSKO

15. - 18.2.2018

15.2.2018   Rozhodčí:  Péter Harsányi (HU)
16.2.2018  Rozhodčí:  István Lászlo (HU)
17.2.2018  Rozhodčí:  Sándor Sabó (HU)
18.2.2018  Rozhodčí:  László Erdös (HU)

Hvězdou tohoto prodlouženého maďarského víkendu byl mladý pejsek QUIN PUNTO VALENTINO, majitelky Ivetky Pleyerové. Víte, když se Ivetka jezdila koukat na Quinečka jako malé miminko, nikdy, ani v tom nejkrásnějším snu mě nenapadlo, jak jí Americký bezsrstý teriér chytne  za srdce, a že bude jezdit po výstavách a prezentovat toto naše krásné plemeno po celé Evropě. Za její přípravu Quinečka do výstavního kruhu, za všechny ty nádherné výsledky a hlavně vzornou a milující péči  - IVETKO DĚKUJI!  Jste borci! 

QUIN PUNTO VALENTINO
15.2.2018 Ex1, HPJ, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED & BEST IN GROUP II.
16.2.2018 Ex1, HPJ, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED & BEST IN GROUP III.
17.2.2018 Ex1, HPJ, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED 
18.2.2018 Ex1, HPJ, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED 

QUIN SE STAL NOVÝM JUNIOR ŠAMPIONEM MAĎARSKA!!!

Získal tedy již svůj druhý juniorský titul!
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DUO CACIB BRNO

13.2.2018

3. - 4.2.2018
3.2.2018   Rozhodčí: Linda Voláriková     Závěrečné soutěže: Iveta Vojteková
4.2.2018   Rozhodčí: Iveta Vojteková     Závěrečné soutěže: Linda Voláriková
Výstavní sezóna 2018 se teprve rozjíždí, ale i druhá výstava v pořadí - tentokrát dvoudenní DUO CACIB BRNO dopadla pro "Puňťáky" famózně.
Brněnskou hvězdou byl tentokrát PORTO PUNTO VALENTINO pod vedením Kubíka Gryce a s podporou jeho celého týmu TOP TEMPERAMENTE. 

PORTO PUNTO VALENTINO
3.2.2018 Ex1, CAJC, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED & BEST IN GROUP II.
4.2.2018 Ex1, CAJC, BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED & BEST IN GROUP II.

Děkuji a gratuluji! Jste super! Jakub Gryc, Lucie Tvardková, Iveta Pleyerová se Zuzankou, Viki & Pavlínka Kotlice, Míša Hrnčiarová, Irenka Karásková, Renata Nejedlá
VÝSLEDKY DOG RACING 2017

4.2.2018

ČESKÝ DOG RACING KLUB 28.1.2018 vyhlásil absolutní vítěze za rok 2017. Na stupně vítězů se mezi všemi plemeny postavila naše mladá modrá kráska POPPY PUNTO VALENTINO, která i přes svůj nízký věk a minimální trénink s ohledem na věk získala překrásné 3. místo! Poppynko a Kačenko (Kateřina Lukavská) jste jedničky.
Děkuji a gratuluji k neskutečnému výsledku. Američtí bezsrstí teriéři opět dokázali, že jsou jako plemeno všestranní a sport dělají srdcem.
MÁME POTVRZENOU BŘEZOST

4.2.2018

S radostí oznamuji úžasnou zprávu, že po sonografickém vyšetření potvrzujeme tolik očekávaná miminka.
Ta by se měla narodit koncem měsíce února nebo první dny v březnu.
Moc se na miminka těšíme. Nanynka i Majkýnek jsou opravdu nádherní rodiče.
V případě zájmu o vymazlené štěňátko z naší chovatelské stanice nás kontaktujte.
ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2017

22.1.2018

POPPY PUNTO VALENTINO 3. místo NON FCI GROUP

V sobotu 22.1.2018 se v TOP HOTELU PRAHA konal ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2017. Do soutěže mohou být přihlášeni všichni psi a feny s titulem ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION, ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION, ŠAMPION ČMKU, MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY (C.I.B) nebo MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPION (C.I.E). Titul musí být přiznán do dne podání přihlášky. Soutěž je otevřena pro všechny jedince zapsané v plemenných knihách uznávaných FCI. 

Želízkem v ohni naší chovatelské stanice byla teprve 13. měsíční fenka POPPY PUNTO VALENTINO. Systém této soutěže je jiný než u klasických výstav. 
1. KOLO: Z každé skupiny FCI + NON FCI je vybráno do užšího výběru dle počtu přihlášených jedinců 8 - 16 - 32 a to bez ohledu na pohlaví nebo věk jedinců. Z prvního kola v naší skupině postoupilo 8 jedinců a POPPY byla jednou z nich, jako jediný vybraný zástupce plemene Amerického bezsrstého teriéra. V tomto kolem vybírala jedince vážená paní Linda Voláriková ze Slovenska.
2.KOLO: Vybraní jedinci postupující z prvního kola si vylosují číslo, které jím určí na základě pavouka jejich soupeře.  Psi soutěží systémem K.O. - tedy dva vylosovaní soupeři se každý zvlášť odprezentují ve finálovém kruhu, postaví se na předem určený koberec (zelený nebo červený) a porota pěti rozhodčích zvedá praporek v barvě koberce, pro kterého pejska hlasují. Rozhodčími v tomto K.O. systému byli Linda Voláriková, Tamás Jakkel, Claudio de Giuliani, Rafael M Alcrudo a Laurent Pichard. POPPYnky první soupeř v K.O. systému byl krásný Chodský Pes, kterého porazila a postoupila do dalšího kola. Jejím dalším soupeřem byl opět  - sice jiný - ale Chodský pes. Zde byla POPPY poražena a v posledním kole tak běžela o 3. nebo 4. místo. s Kontinentálním buldokem. POPPY vyhrála!!!! A díky tomuto souboji získala historicky 3. místo v soutěži Šampion Šampionů pro plemene ABT. 
Byl to jiný, nezapomenutelný zážitek. Ačkoliv celý den byl časově velmi náročný, Kačenka - Kateřina Lukavská s POPPY dokázaly neuvěřitelnou bojovnost a v závěrečném kruhu neudělaly ani chybičku. Při celém posuzování jsem měla husí kůži. Tak moc jsem to těm mým holkám přála. Za vším stojí dokonalá péče a příprava, kterou Kačenka zvládá neuvěřitelně perfektně a precizně. 
Ráda bych poděkovala všem těm, kteří nám drželi palce a přijeli nás podpořit. Kačka Jirsová, Ivetka Pleyerová, holky Dvořky, Evka Zachová a Zdenička Kapustová. 

A jedno velké DÍKY patří Vládíkovi Lukavskému, který ty svoje úžasné dámy ve všem podporuje. Všem vám ze srdce DĚKUJI, moje psí rodinko.
NOVÉ STRÁNKY

17.1.2018

Dnes 17.1.2018 byly oficiálně spuštěny naše nové webové stránky věnované plemeni Americký bezsrstý teriér.
Všechna fakta a informace jsem psala sama za sebe. Snažila jsem se zde plemeno popsat tak, jak jsem jej za 14 let poznala. Od roku 2004 je ABT součástí mého každodenního života. Denně se zájmem sleduji, jak se plemeno celosvětově vyvíjí a jaké jsou nové poznatky. Přeji si, aby tyto stránky sloužily jako osvěta novým zájemcům, jako pomoc začínajícím chovatelům a novým majitelům.

Ráda bych poděkovala paní Nikole Arcanidu za profesionální práci a trpělivost, kterou do vytvářením webu vynaložila. Zhostila se tohoto nelehkého úkolu s lehkostí a vytvořila web, který je možná nejobsáhlejším webem o plemeni ABT na světě. Paní Nikolo, DĚKUJI!
www.www-stranky-tvorba.eu
QUALITY Punto Valentino

17.1.2018

Quality alias Peppa žije se svou maminkou Lidija Klemencic ve slunném Chorvatsku. A ještě jako miminko byla u fotografa. Její nová maminka si udělala radost krásnou vzpomínkou. Fotografie byly pořízeny počátkem roku 2017.
11. NAROZENINY VRHU "B"

17.1.2018

Každého chovatele vždy moc potěší jakákoliv fotografie od majitelů jeho odchovů. Tyto fotografie ke mě doputovaly až z dalekého Švédka od paní majitelky Kerstin Sandberg.
Dne 15.1.2018 totiž slavila štěňátku vrhu "B" Punto Valentino své 11té narozeniny a pejsek Blossom Out Punto Valentino "Dexter" vypadá báječně a těší se pevnému zdraví. Jedenáct let je překrásný věk!
Všem štěňátkům přeji krásné narozeniny a ještě mnoho let spokojený psí život.
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO

13.1.2018

Rozhodčí: Lenka Frnčová
závěrečné soutěže: Lenka Frnčová & Otakar Vondrouš

Zahájení letošní výstavní sezóny nemohlo dopadnout lépe. FANTASTICKÝ START na první letošní výstavě - Národní výstava psů Brno 13.1.2018.
Punto Valentino opět na stupních nejvyšších!
Obrovská gratulace a ještě větší díky majitelům! Jste skvělí a o to víc, že držíte při sobě a pomáháte si! Samozřejmě děkuji rozhodčím za krásná umístění našich pejsků a milá slova.
Martičko, Míšo, Renčo, Ivetko, Jani, Luci, Kubo .... já si takové štěstí na majitele snad ani nezasloužím. Děkuji! Jste úžasní!!!

Zde kompletní výsledky našeho hvězdného týmu:
WUDNWAY MIRABELLA 
Ex1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BEST OF BREED & BEST IN GROUP III.
Mzuri je nový ČESKÝ ŠAMPION

PLEASE I’ M PUNTO VALENTINO 
Ex1, CAJC, BEST OF JUNIOR & BEST IN GROUP JUNIOR II. 

OLINKA PUNTO VALENTINO
Ex1, CAC
OUR PRINCESS PUNTO VALENTINO
Exc3
QUIN PUNTO VALENTINO
Ex2
PORTO PUNTO VALENTINO
Ex3
OPEN SLOVAKIA DOG CUP

Plemeno Americký bezsrstý teriér je na Evropských výstavách nejvíce zastoupeno v České republice a na Slovensku. Proto s velkou radostí a hrdostí přináším překrásnou zprávu. V soutěži OPEN SLOVAKIA DOG CUP za rok 2017 - celoroční bodovací soutěž, ze které vyjdou výstavně nejúspěšnější psi ze všech zemí s za celý kalendářní rok  - se z mnoha jedinců umístili 4 odchovy nebo pejsci z naší chovatelské stanice Punto Valentino v TOP 5, resp. mezi 1 - 5 místem! Je to obrovská satisfakce, že jsme dokázali tuto soutěž vyhrát také v jiné zemi, i když jsme samozřejmě neměli možnost navštívit všechny výstavy na Slovensku a i s menším počtem přihlášených výstav jsme tento trium dokázali.
Absolutní vítězkou se stala fenka WUDNWAY MIRABELLA  - naše nová posila chovu - s neuvěřitelným počtem 129 bodů, což je historiky nevýšší bodové ohodnocení pro plemeno ABT v této soutěži

Parádně zabodovali také naši "mlaďoši"  - QUIN PUNTO VALENTINO & POPPY PUNTO VALENTINO, kteří se na Slovensko vydali jen opravdu na pár výstav, nicméně kam přijeli, tam vyhráli. A nesmím zapomenout zmínit importovaného pejska v naší chs. PV WUDHSU ICEMAN, se kterým ve výstavním kruhu bojovala jeho spolumajitelka - p. Matysová.
Ze srdce děkuji majitelům, protože bez jejich práce a úsilí, by se tento sen nikdy nestal. 
Děkuji Kačence Lukavské, Martičce Hudcové, Ivetce Pleyerové a Bobině Matysové.

Zde výsledky TOP5 za rok 2017:
❤ 1 WUDNWAY MIRABELLA 129 bodů
2 WUDNSHU ICEMAN 89 bodů
4 QUIN PUNTO VALENTINO 57 bodů
5 POPPY PUNTO VALENTINO 51 bodů

Ona je sen...

Dovolte nám shrnout neskutečný výstavní rok 2017 naší Mzuri - WUDNWAY MIRABELLA. Mzurinku posoudilo 15 rohodčích ze 7. zemí světa, v každé zemi, kterou navštívila získala titul JUNIOR ŠAMPION, získala několikrát titul BEST IN GROUP, poprvé v historii pro plemeno titul BEST OF THE DAY JUNIOR, získala titul KLUBOVÝ VÍTĚZ 2017 atd. Chtěla bych poděkovat Marta Hudcová & Milan Raždík a samozřejmě Irina Bogacheva & Kirill Bogachev
Zde jsou všechny její tituly:

1 x BEST OF DAY - tento titul získala jako první pro plemeno ABT v historii celé Evropy
ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION
CHORVATSKÝ JUNIOR ŠAMPION
KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION 2017
Čekatel ČESKÉHO ŠAMPIONA
Čekatel SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA
KLUBOVÝ VÍTĚZ 2017
NÁRODNÍ VÍTĚZ 2017
DERBY WINNER 2017
1 x JUNIOR BEST IN GROUP
2 x VÍTĚZ PRAHY
1 x JUNIOR BEST IN GROUP
3 x BEST IN GROUP
1 x BEST IN GROUP II
11 x BEST OF BREED
4 x BEST OPPOSITE SEX
11 x BEST OF JUNIOR
7 x CAC
11 x CAJC