Reference

Chtěla bych poděkovat všem majitelům našich štěňátek za vše, co pro ně dělají!
Díky nim jsem získala spousty báječných přátel, kterých si nesmírně vážím!

Michaela Hrnčiarová / Česká republika / Břeclav

PLEASE I ´m Punto Valentino

Romi, pociťuji štěstí a když to cítím, tak Ti to chci napsat, protože se to týká i Tebe. Jsem moc ráda, že jsem tě před rokem a půl oslovila a Ty jsi pro nás měla krásné malé štěňátko. Ze začátku to byl boj - uhájit si ho, ale jsem šťastná, že jsem díky mé tvrdohlavosti odolala. Milujeme Neya celým srdcem a tolik lásky a štěstí co k nám přišlo naplňuje každý náš den! Moc Ti děkuji za tento dar, že je součástí našich životů. A ať bude úspěšný nebo ne - je pro nás láskou. Děkuji

Iveta Pleyerová  / Česká republika

Quin Punto Valentino

Stalo se to jednoho jarního dopoledne roku 2016, kdy jsem při svých toulkách internetem narazila na chovnou stanici bezchlupých teriérů Punto Valentino. Z monitoru na mě koukala sympatická mladá blondýna se svým čtyřnohým kamarádem.

V té době jsem žila ve své domácnosti se dvěma seniory Parson Russellovými teriéry. Pejskovi se jménem Amíček bylo 17 let a fenka Fanynka byla o 4 roky mladší. Věděla jsem, že do tohoto domova důchodců určitě nemůžu přivést štěně, jedno jak krásné rasy.

Situace se změnila 10. listopadu roku 2016, kdy můj Amíček, skoro v 18 letech, odešel do psího nebe. V této pro mě emočně vypjaté chvíli jsem napsala té blondýně z obrazovky o tom, co právě prožívám a dostala jsem pozvání přijet se podívat na jiné amíčky, na její plemeno amerického bezsrstého teriéra. Návštěva se uskutečnila během týdne a já zjistila, že sympatická blondýna se jmenuje Romana a že na fotce z webu nebyla se psím kamarádem, ale s kamarádkou. Jednalo se o první moje setkání s  tímto plemenem.

Potkala jsem hyperaktivní, puntíkatou, nahatou fenku Vikinku, týden před porodem jejích štěňátek. Vikinka mě svým přístupem hned na začátku přesvědčila, že toto plemeno není pro líné lidi. Za týden se jí narodilo 6 štěňátek, 4 holky a 2 kluci.

25. ledna 2017 jsem si domů přivezla mého prvního amíčka, kluka Quinečka.

Chtěla bych Ti Romano touto cestou poděkovat. Za všechno. Za představení tohoto úžasného plemena, kterým bezpochyby americký bezsrstý teriér je. Za nový vítr do mých plachet, který přišel s Quinečkem, za psí lásku,  podporu a rady.

Za to, že jsem Tě potkala a vždy se na Tebe mohu obrátit.

Děkuji Ti. J

Iveta

Viki Kotlíková / Česká republika

Queen Punto Valentino

Romano moc děkuju za krásnou holčičku. Děkuju za tvoje rady co si mi vždycky dávala, protože bez Tebe by jsme byly z Lyrou ztracený. Nemůžu uvěřit, že Vikinka má tak krásné miminka. Je úžasné vidět kdo toho pejska vychoval a dal do něj tolik lásky. Jsem moc ráda, že jsem si vzala pejska ze stanice Punto Valentino. Viděla jsem jak je maminka Lyrušky Vikinka  šťastná a spokojená ve svém životě u Tebe doma. Chtěla jsem stejně tak šťastného pejska  a proto byla chovatelská stanice Punto Valentino mou jasnou volbou.  Hodný majitelé / chovatelé a s milými a krásnými pejsky.... A zvolila jsem dobře. Naše Lyra je poklad a mé představy naplnila 100%.

Lyudmila Golysheva / Rusko

Ch. Enrico Punto Valentino
Ch. Charion Gollend Punto Valentino

Romana, I want to express my great gratitude for the trust you have shown in me, for your responsible attitude to breeding that you fully devoted yourself to , for your responsiveness and help in any matter !!!!! I was so very lucky that 9 years ago when I addressed to your PUNTO VALENTINO kennel for the puppy. I am the owner of two dogs from the PUNTO VALENTINO kennel, thank you for the happiness that you brought in our house - for my favorite Eric and Charu!
The first AGT in the Southern region of Russia, Enrico Punto Valentino pleases us every day and literally made a significant contribution to the breed in our region! The second AHT-Charion Gollendo Punto Valentino These are beautiful dogs both in anatomy and in character! They made a great career and gave beautiful children! I love them to the moon and back and I am very proud of them !!!!

Lucie Tvardková & Jakub Gryc / Ostrava

GRCh. Lilly Punto Valentino
JCh. Porto Punto Valentino

Chovatelskou stanici Punto Valentino sleduji již od dovezení prvního Amerického bezsrstého teriéra do České Republiky. 

Ihned jsem věděla, že je to plemeno přesně pro mě a že si k p. Dyntrové za nějaký čas pojedu pro své vlastní štěňátko. Nebylo to hned, neboť jsem věděla, že teriér nebude žádný gaučák a proto jsem si počkala až na vhodnou dobu, kdy se mu mohu plně věnovat. 

Byl to rok 2014 a i když u nás v té době již byla více než jen jedna chovná stanice, dodržela jsem, co jsem si vysnila a jela si pro svého prvního "Punťáka". Několik psů mě již životem provázelo, ale fenka Lilly všechny dosavadní zkušenosti předčila a stala se pro mě po všech stránkách perfektním společníkem. Dokázaly jsme spolu skloubit jak sportovní, tak i výstavní kariéru a Lilly mi tak splnila veškeré sny v kynologickém světě. Navždy za ni budu Romči vděčná, i za velkou podporu v našich začátcích. 

Jelikož jsou ale amíčci vysoce návykoví a mému příteli se již nechtělo na výstavách jen přihlížet, zatoužil po nějaké době po svém vlastním amíčkovi. Ačkoliv jsme dlouhou dobu přemýšleli, že nějakého pejska importujeme, nakonec jsme toho nejkrásnějšího našli opět v Punto Valentino - a byla to láska na první pohled!

Rodina Lukavských / Praha

Ch. Jessie Punto Valentino
Nanana Punto Valentino
JCh. Poppy Punto Valentino

Jednoho dne jsem se rozhodla, že bych si moc přála druhého pejska k naší jedenáctileté labradorce Imani.  Moje přání se nesetkalo s pochopením mého manžela. Kdo někdy měl chlupatého kámoše ví, že chlupy jsou naprosto všude i při sebelepším úklidu. Svého snu jsem se nehodlala vzdát a tak jsem si řekla, že budu hledat něco bezsrstého.

Mé hledání bylo úspěšné a jednoho večera na mě vyskočila chov. stanice Punto Valentino a sní fotografie čerstvě narozených štěňátek. Bez ohledu na noční hodinu, jsem hned kontaktovala paní Dyntrovou. Vyměnily jsme si pár emailů a nastal den D kdy jsme přijeli s manželem na návštěvu. Byli jsme naprosto okouzleni temperamentem, povahou , exteriérem  amíčka a hlavně Romanou , která nám dokázala zodpovědět všechny dotazy a byla zárukou, že se na ní můžeme kdykoliv obrátit pokud by jsme si s čímkoliv nevěděli rady. To pro nás bylo velmi důležité při výběru chov. stanice.

V roce 2014 se stala novým členem naší rodiny fenka Jessie. Následující rok k Jesince přibyla Nanynka a o rok později Poppinka. Kdo jednou propadne kouzlu amíčků je ztracen, jeden nikdy nestačí. Jsou to naše zlatíčka, daly našemu životu nový rozměr.

Marta Hudcová / Jihlava

Multi. Ch. Jamie Punto Valentino

V létě roku 2013 nám zemřela naše tehdejší psí společnice. Moc to bolelo a  trvalo mi půl roku než jsem se začala rozhlížet po jiném plemeni, které by vyhovovalo našemu současnému způsobu života. Hledala jsem psa do paneláku, ke koním, chytrého, bezúdržbového, aktivního...Hledala jsem dlouho a pečlivě, což se mi velmi vyplatilo. Našla jsem pro sebe nejen ideální plemeno v podobě amerického bezsrstého teriéra, ale i tu nej chovatelku. Protože jsem sama psy chovala, vím, že jen zodpovědný a milující člověk je zárukou zdravých, dobře socializovaných štěňat, odpovídajících standardu. Romana Dyntrová je skvělá chovatelka s velkým citem pro věc. Člověk, který vždy poradí, pomůže, pohladí... Společnými silami jsme z malého štěňátka vychovali TOP psa, skvělého parťáka a zároveň multišampiona, který dělá radost nám všem. Vloni na podzim, jsme díky Romaně rozšířili naší smečku o importovanou fenku. Romano velké díky za vše... Díky Tobě jsme šťastní a kompletní.

Marta Hudcová + Milan Raždík  + Jamie + Mzuri

Kerstin Sandberg / Sweden

Our beloved Dexter (Blossom Out Punto Valentino) moved into our family six years ago. Thank you very much Romana for this lovely fellow!
I have always loved dogs but since I am allergic I thought that having my own dog was impossible until I read about the American Hairless Terrier. I liked their looks and the description of their temper and my hope of having a dog in our family started to grow. Since Sweden only got one AHT, at that time, we travelled abroad to meet some AHT and learn more about the breed.
In march 2007 we travelled to Prague to pick up our new little member of our family. After many nice e-mails, photos and phonecalls we could finally meet Romana, her family and their lovely dogs. We had a great weekend and left Prague with a very sweet puppy. Thank you Romana so much for your hospitality! Our family was thrilled when Dexter, with all his joy and love, joined us.
Dexter sure is a lovely friend, always happy and alert for playing. He likes to learn tricks, obedience training and we have also done some agility and tracking. He loves to meet his dogfriends, go for a walk in the woods or run fast on the field and if someone throws a stick or a ball to catch he will be thrilled.
He is a loyal friend who likes to be around whatever we do. If we for example are watching TV he will snuggle in our sofa closely beside us. We love our wonderful, charming dog a lot and he makes our hearts warm every day.

Rodina Urlandova / Slovensko

Multi.Ch. Bugatti Boo Punto Valentino aka "Bonnie"

Ako to všetko začalo? Bolo to v roku 2006 keď sme s manželom boli v Bratislave na výstave,s naším prvým psíkom anglický bulteriérom Castou. Keď sme sa prechádzali a obzerali si psíkov,tak som zazrela jednu pani z Čiech ktorá mala na kolenách úplne holého psíka,čo ma fascinovalo,a tak som k nej prišla a zhovárali sme sa. Vtedy som videla ABT po prvý krát a bola to láska na prvý pohľad:) Dostala som číslo na Romanu D. a bolo to:) Telefonovali sme spolu, mailovali......a čakali na narodenie našej Bonnie. Boli to dlhé mesiace čakania ale oplatilo sa. 15.1.2007 sa medzi dvoma fľakatými psíkmi narodila aj jedna krásna čierna fenečka:) Naša Bonnie. Veľmi sme sa na ňu tešili a keď sme si ju priviezli domov-mohli sme na nej oči nechať. Bonnie má nesmierne kľudnú,milujúcu a vyrovnanú povahu. Je to taký rodinný maznáčik.Má rada paličky,prechádzky po lese a potom kľud na gauči alebo v posteli, ale samozrejme s nami:) Sme veľmi šťastní,že ju máme a veľmi ju ľúbime:)

Rodina Urlandova / Slovensko

Elizabeth De Vie Punto Valentino aka "Elinka"

Naša Elinka sa narodila 15.10.2008 u chovateľky Ivany M. Keď sme ju s manželom videli, vedeli sme, že to bude ďalší člen našej rodinky:) Bola nesmierne krásna a maličká. Keď sme si Elinku priniesli domov, tak bola trochu vyplašená ale akonáhle sme jej hodili loptičku, tak nepotrebovala nič iné. Ani nás:) Bolo to také malé šidlo,ktorému behalo po rozume jediné-loptičkyyyy:) Ale ako vyrastala stala sa znej dáma, ktorá ja neuveriteľne bystrá,všímavá,kľudná a spoločenská. Je nesmierne prítulná.
Rada sa predvádza na výstavách a na prechádzkach. Je to také naša modelečka:) Má veľmi rada iných psíkov,s ktorými by sa iba hrala. Doma si vie vychutnávať pohodičku ale vonku je to tornádo, ktoré má v hlave zase iba loptičky:)
Veľmi ju s manželom ľúbime a nevymenili by sme ju za nič na svete:) Vlastne svojich psov milujeme-sú to naše šťastíčka:)

Rodina Listopadova / Praha

Ch. Ephalyni November Punto Valentino aka "Falínek"

S manželem jsme si chtěli pořídit zvíře. Skoro jsme si koupili kočku sphynx, ale než se vše uskutečnilo, jednoho dne jsem potkala paní se štěňátkem ABT. Dostala jsem kontakt na chovatelku a vše začalo. Vyměnili jsme si pár emailů a bylo jasno. Maminka našeho Falka byla na počátku březosti a nás čekaly dlouhé měsíce čekání na štěňátko. V listopadu 2008 jsme si přivezli domu malé štěňátko. Ephalyni se stal miláčkem naší rodiny. Falko je velmi hodný a poslušný pes. Samozřejmě má i své neduhy, ale kdo je nemá? Falko je moc šikovný na agility, poslušnost mu také nedělá problémy, na výstavách nám dělá jen radost, ale ze všeho nejvíc miluje coursing. Falko nám změnil život a jsme moc šťastni, že ho máme!

Rodina Lamiable / Francie

Gaastra Punto Valentino

Fallen under the charm of the American Hairless Terrier several years ago, we patiently waited for find our "hidden gem". We wanted a puppy truly representative of his race, both in morphology that character ... We seek for an experienced breeder and what more natural than going to the best breeding in Europe? So we met Romana Dyntrova Punto Valentino Kennel, whose speech all of us seduced. From this meeting came our Gaastra (Chichi). Chichi is an AHT in the real sense of the term, sensible, playful, lovable, with a true terrier character, she lives with us and Dana, her new mother amstaff that has completely adopted .. Chichi is our sunshine, always happy, always ready to go for a walk but she also likes to lounge front of the fire in the chimney. We have only hurry now, return to CZ to see Romana and all her family to show them the evolution of Gaastra, it only remains to wait too long, the meeting was arranged for this summer !

Anja De Cocker / Belgie

Aetheric Power Punto Valentino aka "Spike"

Hoi Romana

You should see Spike, everyone finds him the most beautifull dog. In the summer, every sunday he goes to the horseraces with our children and he likes it a lot, everyon knows him and call his name ........

Many hugs to all your family!!!!

Lucia Dubná / Slovensko

Multi.Ch. Enyss Punto Valentino

Od malička som túžila po psíkovi. Ako to však býva, nebolo mi dovolené:) Jedného dňa som stretla Timeu s jej fenkou Ainuškou.
Prvý moment - zmiešané pocity, je to pekný pes, nepekný pes ?:) v každom prípade ''iný'' :)
Druhý kontakt už bol úplne jasný, v sekunde som vedela, že AHT je presne to, čo chcem. Tak som si teda počkala myslím, že nejakých 9 mesiacov :)
Dňa 15.10.2008 sa v chovateľskej stanici Punto Valentino narodila naša Enyss Punto Valentino. Vniesla slniečko do celého môjho života.
25.03.2011 sa Eny narodili 3 krásne šteniatka, ktoré sú v tých najlepších rukách u skvelých ľudí a to je pocit, ktorý hreje na srdci.
Ani jedna fotka, ani jedno video nemôžu presne vypovedať o tom, aká je Eny v skutočnosti úžasná a koľko mi toho dáva. Myslím, že každý, kto toto plemeno už doma má, tak presne vie, o čom hovorím.
Ďakujem Romane Dyntrovej a Ivane Koubovej za túto skvelú fenku ;)

Catherine Alvarado / Sweden

COCOA C'MON PUNTO VALENTINO aka "Ebba"

I was searching for a dog that was allergy-friendly because my son suffer from allergy and I found Ebba. Ebba is a familymember to us and we love her a lot. She has a beautiful temper and loves everybody.
We couldn´t have a better dog then Ebba and we are grateful that Romana let Ebba move to our family.